Szedlacsek Katalin, zenepedagógus, hangterapeuta, magánénekes.
Több, mint 20 éve hozom közel a gyermekekhez a zenét. Egyrészt a nyolc nevelési évet átölelő saját zenei képességfejlesztő programom képzésével és művelésével, Zene, játék, öröm és komplex művészeti nevelés címmel (30 órás pedagógus-képzésként). Másrészt tíz éven át rendhagyó családi koncertek szervezésével segítem a zene megszeretését, ahol a komolyzene kiválóságai ihletik kézműves munkát és zenés foglalkozást.
Eddigi tapasztalataimat három gyűjteményes könyvben foglaltam össze, a Kerekecske, gombocska címmel (2000, 2008, a Magyar Termék Nagydíj Oklevelét nyerték el).
A jelenlegi oktatási és környezeti körülményekre válaszolva a zene, mondókák, és dalocskák mellett új területet is beépítettem a foglalkozásaimba, a komplex hangok és rezgések világát.
A HANGPANCSI programban az életkornak megfelelő hangterápiás elemek, önismeretet szolgáló zenei nevelés került be általam. Ennek célja, hogy a gyermekeket megismertessük a hangok és rezgések lélekemelő világával, és ezzel egy harmonikusabb útra tereljük őket.
Közvetlen kapcsolat – Szedlacsek Katalin: 06/30-2-816-816
Stiblár Erika tanácsadó szakpszichológus, autogén tréning és szimbólumterapiás gyakorlatvezető, mesepszichológus
Relaxációs és szimbólumterapeuta képzettség (2003-2010 MRSzE) mellett a szakmai egyesület aktív tagjaként működök. Gyermekrelaxáció specializáció elvégzése után (2008) a Diákrelax program kidolgozásában vállaltam szerepet (2011-2013), a későbbiekben pedig a relaxációs technikák gyerekekhez – diákokhoz való adaptációjával foglalkoztam. 2015-ben a Dr. Bagdy Emőke Stresszkezelés és iskolai relaxáció alkalmazása a testnevelésben című tematikus könyvének az oktató filmmé alakítását végeztem, a Magyar Diáksport Szövetség megbízásából, ami a széleskörű pedagógiai integrációt.
Az Intermodális Mesepszichológia módszerének kidolgozásával a népmesék pszichológiai és pszichoedukációs alkalmazása . A sokszínű mesei kultúrát a Magyar Olvasástáraság Népmese konferenciáinak társszervezésével követtem.
A relaxáció tanítását pedagógusi előképzettség, Nevelési Tanácsadóban és oktatási intézményekben vezetett foglalkozások, mesepszichológiai kutatások segítik.
A gyakorlat azt igazolja számomra, hogy a harmonikus fejlődésért aktívan tehet szülő és szakember, együttműködésük pedig garantálja az eredményes munkát. A feszültségkezelés kikerülhetetlen fejlődési téma, kicsiknek való célzott gyakorlatok pedig egyszerre nyújtanak élményt és tudást. Gyakran a felnőtt is tanul a gyerek szemével látva, ezért a tudatosan vezetett stresszkezelő feladatok egyszerre hatnak a résztvevőkre és vezetőkre.
Közvetlen kapcsolat – Stiblár Erika: 06/20-5-621-639